Biz Kimiz?

Ben acemi bir anne, ben acemi bir baba ve oğlumuz Bartu...Resim yapar, fotoğraf çekerim, pastalar süsler, kurabiyeler hazırlarım, okurum, tasarlarım, keserim, dikerim, araştırırım, denerim, tadarım, çalışırım, merak ederim. Çok gezen bilir felsefesi ile bol bol gezer, sırt çantasında yaşarım. Hala küçük bir kız çocuğu gibi çiçek toplar, ağaca tırmanırım. 

Şu aralar ise; oğlumun gülücükleri ile sabahlara merhaba dediğim için mutluyum, o mışıl mışıl uyuduğu için huzurluyum, oğluma iyi bir anne olabilecek miyim diye endişeliyim, kaybedeğim çok değerli bir evladım olduğu için korkağım, gelecek için meraklıyım, neyi nasıl daha iyi yapabilirim diye araştırmacıyım, anne ve kadın olduğum için duygusalım, her anne gibi paranoyağım, hayatımdaki hiç bir anı kaçırmamak için aceleciyim, öğrenecek çok şeyim olduğu için cahilim, yani bir ANNE'yim…

                                                  .........................................................

Çalışırım, okurum, araştırırım, yazarım, ara sıra gezerim, sonra yine çalışırım, okurum, araştırırım, yazarım, çalışırım, okurum, araştırırım, taki eşim küçük bir kız çocuğu gibi ilgi için mızıldayana kadar. Bir çılgının peşinde deli divane dolaşır, dururum.

Şu aralar ise; eve gelip meleğin dünyalara değer gülücüğünü görmek, banyo yaptırmak, cennette oyunlar oynamak için sabırsızım, eve gelip de yeni uyuduğunu öğrendiğimde uyandırıp oynamak için eşimin gözlerine bakan ve tabiî ki gördüğü haşin bir ifade ile geri adım atan, elinden oyuncağı alınmış gibi burulan yaramaz ufak bir çocuğum, kucağımda bir melek uyurken zamanın öylece durmasını uman bir hayalperestim, mutluluk ve huzurla dolu bir adamım, meleğin ağlaması ile endişelenen, bazen eşimi çıldırtacak kadar titiz ve paranoyak olan bir korkağım, ona mutlu bir gelecek hazırlamak endişesi ile dolu bir meraklıyım, araştırmacıyım, yani bir BABA’yım…

                                                  ............................VE.............................

   Cennetten getirdiği kokusu ile bu dünyada bize cenneti tatdıran melek, yani EVLAT'ımız...

3 yorum:

  1. Sizi tanıdığım için bende çoook mutluyum ;))

    YanıtlayınSil
  2. Merhabalar, email adresinizi bulamadım. Bartufasulyesi instagram hesabınızı gördüm. Blogger buluşması sponsorluğu ile ilgili bir mail atarmısınız?

    kizilcikserbetimm@gmail.com
    Sevgiler

    YanıtlayınSil